Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID sumpty oraz potencjalności.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID sumpty oraz potencjalności.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Raid Matrix Recovery – Dlaczego nie jest to takie proste jak się niektórym wydaje

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 komu można zawierzyć takie zlecenie.
Pdtwarzanie danych RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Czy szukałeś odzysku macierzy RAID w celu rozwiązania swoich problemów? Cóż, nie martw się, ponieważ jest to możliwe. Odzyskiwanie utraconych danych z macierzy RAID 0/1 (raid strip) w komputerze może czasami zająć bardzo dużo czasu. Może również ulec awarii z różnych powodów, a jeśli pracujesz nad rozwiązaniem do odzyskiwania danych RAID, musisz wiedzieć o wszystkich możliwych przyczynach awarii i jak je naprawić. W tym artykule opiszemy różne awarie, które mogą wystąpić, a także kilka wskazówek dotyczących odzyskiwania macierzy RAID.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID co przystałoby wiedzieć.

Jedną z najczęstszych przyczyn awarii odzyskiwania danych z macierzy Raid jest awaria jednej z kart składowych systemu RAID. Jeśli używasz RAID, istnieje kilka różnych możliwych kombinacji chipów, i nie wszystkie z nich można uratować. W niektórych przypadkach karta po pewnym czasie (zwykle po kilku miesiącach) od awarii przestaje działać. Jeśli jednak uszkodzony jest tylko jeden lub dwa chipy, można uratować całą macierz. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana chipa i czekanie, aż pozostałe ulegną awarii.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 reputacja przyzwoita zarekomendowania.

Najczęstszą przyczyną awarii odzyskiwania danych z macierzy RAID jest awaria urządzenia dyskowego. Jeśli posiadasz system RAID z więcej niż jednym dyskiem, może to prowadzić do bardzo kosztownych przebudów lub nawet całkowitych przebudów całego systemu. Jeśli masz zawodne lub nie-raid urządzenia pamięci masowej, można bardzo łatwo stracić wiele danych. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy dysk twardy jest nadal dostępny, a następnie zastąpienie uszkodzonego dysku nowym. Wystarczy złożyć zamówienie w Internecie (jeśli dysk twardy jest nadal dostępny) lub w lokalnym sklepie.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 w wedajne rozwiązanie.

Inną przyczyną niepowodzenia odzyskiwania danych z macierzy RAID jest niewłaściwa konfiguracja zarówno sprzętu, jak i oprogramowania. Aby system RAID działał sprawnie, sprzęt i oprogramowanie muszą być prawidłowo skonfigurowane. Jeśli którakolwiek z nich jest nieprawidłowa, może to doprowadzić do całkowitej awarii kopii zapasowej i potencjalnie zniszczyć cały serwer lub system plików.

Aby sprawdzić, czy masz właściwą konfigurację, możesz wziąć pewną liczbę plików testowych i skopiować je na dyskietkę. Następnie sformatuj dyskietkę i wypal płytę CD zawierającą duplikat. Jeśli zduplikowane płyty CD nie uruchamiają się, oznacza to, że albo masz zły system, albo konfiguracja była nieprawidłowa. Łatwo jest określić, z którym z nich masz do czynienia, jeśli posiadasz narzędzie do zarządzania systemem, takie jak System Manager, które pozwala na sprawdzenie stanu dysku twardego.

Teraz możemy skupić się na najczęstszej konfiguracji używanej przez majsterkowiczów – dwóch nadmiarowych dyskach. Konfiguracja RAID opiera się na fakcie, że oba dyski muszą mieć ten sam poziom gęstości zapisu, aby dobrze ze sobą współpracować. Macierz RAID zapewnia przechowywanie danych w wielu warstwach, dzięki czemu w przypadku awarii jednego z dysków, pozostałe mogą z łatwością przejąć jego zadania. Jest to bardzo przydatne w przypadku katastrofy, ponieważ dyski nie będą współdzielić danych. Typowa konfiguracja RAID w tym przypadku wyglądałaby mniej więcej tak:

Przywracanie danych z macierzy RAID jaka efektywność? jakie są wartości.

Jeżeli macie Państwo dwa dyski w konfiguracji RAID z czterema partycjami na każdym z nich, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziecie w stanie przeprowadzić atak typu oded i zachować większość danych. Jeśli dyski są skonfigurowane w ten sposób, to każde żądanie zapisu, które zostanie wykonane do macierzy RAID, uderzy we wszystkie dyski jednocześnie, niezależnie od tego, czy odpowiadają, czy nie. Jedynym sposobem, aby temu zapobiec, jest użycie partycji NTFS lub FAT albo utworzenie urządzenia izolującego RAID. Problem z atakiem Odeda polega na tym, że przywrócenie stanu poprzedniego wymaga czasu, ponieważ defragmentacja musi zostać przeprowadzona i nadal możliwe jest, że niektóre zapisy zostaną ponownie zapisane na innych urządzeniach.

W przypadku konieczności bardzo szybkiego odzyskania danych (operacja odzyskiwania danych z dysku raid trwa zazwyczaj kilka sekund) najlepszym rozwiązaniem jest konfiguracja Oded. Mogą jednak wystąpić problemy z wydajnością, jeżeli macierz raid nie została prawidłowo skonfigurowana. Najważniejsze parametry do sprawdzenia to ilość nadmiernej fragmentacji i ilość niedostatecznej fragmentacji. Najlepszym programem do odzyskiwania RAID w tego typu sytuacjach jest jeden z open source’owych programów, np. Moim zdaniem najlepszy jest Kt Fusion IV, który można pobrać ze strony Kt.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *